Nauka języków obcych

język angielski, niemiecki, francuski i inne języki

Nauka języków obcych header image 2

Rozmówki angielskie czyli jak sobie poradzić nie znając języka

Czerwiec 21st, 2008 · 1 komentarz

Wyjeżdżając do dowolnego innego kraju warto znać język w którym będzie można się porozumieć w podróży i tam na miejscu. Najlepiej byłoby znać język tamtego kraju, ale język angielski też warto znać – jest to język w którym można się obecnie porozumieć prawie wszędzie. Dlatego jeżeli znasz ten język na tyle aby móc się swobodnie skomunikować w trakcie podróży to jesteś w komfortowej sytuacji. Gorzej jeżeli język znasz zaledwie w stopniu podstawowym, lub co gorsza nie znasz go w ogóle, a musisz wyjechać – wtedy jest problem.

Na szczęście istnieją ?e-Rozmówki. Język angielski?. Dzięki nim nie wstając od swojego komputera możesz opanować podstawowe wyrażenia i zwroty które mogą Ci się przydać w podróży. Ich charakterystyczną cechą jest podział na to co możesz powiedzieć lub pytania jakie możesz zadać, oraz na to co możesz usłyszeć od drugiej osoby, a także różne komunikaty które możesz usłyszeć na dworcu czy na lotnisku. Wszystkie przytoczone tam przykłady są tak skonstruowane aby dokonując niewielkich zmian móc na ich podstawie np. zapytać o coś innego.

Oprócz tego znajdziesz tam też słownictwo związane z podawaniem miar i wag, daty i czasu, czy pogody. Znajdziesz tam też listę podstawowych słów które mogą się przydać podczas konstruowania własnych zdań. Na koniec znajdziesz tam też wzory pisania listów w języki angielskim.

Podsumowując: ?e-Rozmówki. Język angielski? jest to pozycja która niewątpliwie przyda się każdemu kto wybiera się w podróż, a znajomość języka angielskiego nie jest jego najmocniejszą stroną.

Tagi: ·

1 odpowiedź do tej pory ↓

  • 1 Justyn // lip 17, 2008 o 4:18 pm

    Jutro kupie ten slowniczek to zobaczymy czy taki dobry;]

Dodaj komentarz

Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są: